Kopernika 15/1, Kalisz, Poland  +48 604 54 92 08

Jak produkujemy nasze Andruty?

Teraz Tobie zdradzimy, dlaczego każdy andrut wygląda tak kusząco i pomimo że mają charakterystyczny kształt i smakują podobnie, to nie znajdziesz dwóch identycznych.

Sztuka tak wyśmienitego smaku tkwi w pracy naszych rąk i sercach przykładanych do ich produkcji.

Mieszamy składniki

Do produkcji naszych słodkości dobieramy najlepszej jakości produkty. Wysoko gatunkowa mąka mielona na zamówienie, olej rzepakowy (tylko z rodzimych produkcji), odrobina cukru i trochę wody.

video
play-sharp-fill
video
play-sharp-fill

Nalewamy Andrutową masę na rozgrzane "żelazka"

Zaczynamy proces tworzenia Andrutów. Przygotowana masa nalewana jest w niewielkiej ilości na gładzie żelazek. Czas ma znaczenia, gdyż w odpowiednim momencie ta niewielka ilość cukru się karmelizuje dając słodki, lekko goryczkowy posmak.

To dzięki temu smak jest kuszący, dlatego nasze Andruty chce się chrupać bez końca. Ot, cała nasza tajemnica.

Stworzyliśmy właśnie kolejne pyszne Andruty

Sprasowana masa w specjalnie do tego stworzonych żelazkach  i wysoka temperatura zamieniła się w chrupiącego Andruta. Wykonujemy to w pełni ręcznie. Ta praca ta nie jest łatwa. Ciężkie żelazka i wysoka temperatura dają się we znaki szczególnie latem. Z uwagi na to, iż całość robimy ręcznie, to i w tym przypadku podnosimy i opuszczamy ciężkie żelazka setki razy dziennie.

Wiemy, że jedząc nasze Andruty, będziecie o tym pamiętali, dlatego ta praca jest dal nas przyjemnością.

video
play-sharp-fill
video
play-sharp-fill

Sortowanie i liczenie

Świeżutkie Andruty są niezwłocznie sortowane i pakowane, by zachowały jak najdłużej swoją świeżość. Ta czynność jak wszystkie pozostałe jest i musi być robiona ręcznie. Wprawne oko wyłapie pękniętego lub źle wypieczonego Andruta, policzy do 10 szt. i ułoży je w słupku.

Pakowanie

Ten etap nazywamy „szybkie rączki”, gdyż Certyfikat Chronione Oznaczenie Geograficzne wymaga całkowitego procesu ręcznego, dlatego też i pakowanie w całości jest ręczne. Tym bardziej się spieszymy, by nie umknęła ani odrobina świeżości.

video
play-sharp-fill
video
play-sharp-fill

Zgrzewanie i datowanie

Każda paczka jest starannie zgrzewana, aby świeżość pozostałą na długo. Chcemy, aby nasze produkty były świeże w sklepie w którym kupujesz. Nie produkujemy i nie magazynujemy dłużej niż kilka dni. Na każdym opakowaniu znajdziesz datę do spożycia, która będzie gwarantowała najwyższą jakość naszych Andrutów Kaliskich.

Teraz już wiesz jak to jest zrobione.
Tu możesz posmakować.

SCHRUP

Comments are closed.